Дошкільна освіта

Дошкілля Кореччини

Діти народжуються, щоб бути щасливими, а подбати про умови для цього — завдання дорослих: батьків і тих, хто поруч. 

      Видатні вчені, психологи, фізіологи, педагоги довели, що вік до п’яти років є «золотим» віком для  розвитку людини. Знання, вміння, набуті у цей час — це коріння, і чим воно міцніше, тим впевненіше почувається людина у житті. Чим більше пізнає дитина у дошкільному віці, тим допитливішою, розумнішою, успішнішою вона буде.

 Саме тому, на дошкільні навчальні заклади покладено відповідальне завдання — повноцінний і всебічний розвиток дітей на засадах національної культури і духовності, продовження родинного виховання шляхом застосування інноваційних освітніх технологій.

    З  огляду на це, зростає потреба у відвідуванні дітьми дошкільних навчальних закладів,  бо саме вони забезпечують соціальну адаптацію дітей, формують  готовність продовжувати освіту, навички колективної праці, вміння розв’язувати спільні завдання, висловлювати власну думку та поважати думку товаришів.

     З 1 вересня 2013 року у Корецькому районі функціонує  9 дошкільних навчальних закладів та 9 навчально-виховних комплексів «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад». (Для порівняння   у 2003 році – 2 дошкільні заклади).

   Упродовж червня-вересня 2013 року проведені  значні ремонтні роботи приміщень дошкільних навчальних груп у 9 навчально-виховних комплексах, що дало змогу перевести  6 НВК  з короткотривалого на повне перебування дітей у дошкільній групі. Це стало можливим завдяки співпраці  органів обласного та місцевого самоврядування, органів виконавчої влади.  Особливо  хочеться висловити слова вдячності  Берташу В.В., голові обласної державної адміністрації, Юхименку А.О., його першому заступнику, Волинцю М.С., голові районної адміністрації, Скородько Л.Я., голові районної ради, місцевим агроформуванням, а також батькам дошкільнят.

   Крім того,  заплановано  відкриття дошкільних груп з короткотривалим перебуванням у Невірківському,  Колодіївському та Дивенському НВК. На кінець 2013 року планується  відкрити дошкільний навчальний заклад у с. Харалуг. Таким чином  передбачаємо  охопити дошкільною освітою понад 800 дітей, що становитиме майже 50%.

   Вирішення проблем дошкільної освіти стало пріоритетним напрямком у нашій державі, саме тому  за рішенням Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 27 вересня відзначається Всеукраїнський День дошкільника.

    Я впевнена, що ваша доброта і педагогічна майстерність перетворять кожен день для вихованців у дитячому садку в день радості та щастя!

 

Наталія Поліщук,

методист районного методичного кабінету